Slováci zdolali Slovinsko 14:10 a obsadili konečné 13. miesto

13.01.2024 Celý región

Dubrovník/Záhreb 13. januára (TASR) - Slovenskí vodní pólisti zvíťazili v sobotňajšom zápase na ME v Chorvátsku nad Slovinskom 14:10. Na šampionáte tak obsadili konečné 13. miesto. Najlepší strelec slovenského tímu bol v stretnutí s piatimi presnými zásahmi Samuel Baláž.

Slováci mali duel pevne vo svojich rukách a ani raz nedovolili súperovi ujať sa vedenia. Dôležitý gól strelili v záverečnej sekunde druhej štvrtiny, keď na 7:4 zvýšil Baláž. Ten istý hráč zabezpečil svojmu tímu aj štvorgólový náskok v úvode tretej časti. Pred poslednou štvrtinou Slováci viedli 10:8, no drámu v závere nepripustili a stretnutie doviedli do zdarného konca.

ME - skupina o 13. miesto:

SLOVENSKO - Slovinsko 14:10 (3:2, 4:2, 3:4, 4:2)
zostava a góly SR: Hoferica - Kaid 1, Tisaj, Matejka, Bačo, Bielik 1, Maroš Tkáč 1, Marek Tkáč 2, Furman 1, Mihál 1, Čaraj 2, Baláž 5